Okna energooszczędne – poradnik

Okna energooszczędne znajdziesz na www.oknostol.com.pl

Najważniejszym komponentem, o którym nie można zapomnieć przy ocieplaniu lokalu mieszkalnego, są wytrzymałe okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które u producentów odnajdziemy w wielu opcjach. Jak są wykonane i co gwarantują?

Okna energooszczędne – zwróć szczególną uwagę na szczelność

Drewniane okna wytwarzane są z naturalnych komponentów – np. dębu i modrzewia. Odznaczają się znakomitymi właściwościami, dzięki czemu w niczym nie ustępują swoim odpowiednikom z komponentów sztucznych. Modernizując nieruchomość przed sezonem zimowym, musimy zwrócić baczną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej stolarki okiennej. Zapewnia to nie tylko wygodne warunki wewnątrz pomieszczenia, ale także oszczędność drewna lub oleju opałowego. Wskaźnik przepuszczalności cieplnej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), bo tylko w takim wypadku osiągamy komfort cieplny w domu. Ciepło zostaje w pomieszczeniach, a przez nieszczelności nie dociera wiatr .

Okna energooszczędne – zainwestuj w dobrze izolowane okna drewniane

Podejmując się termomodernizacji przeanalizujmy następny istotny detal – współczynnik tłumienia hałasu. Zainwestujmy w zespolone okna drewniane, jeśli chcemy cieszyć się spokojem i ciszą w budynku. Bardzo ważne są także profesjonalne okucia okienne – zapobiegają przenikaniu mrozu i przedostawaniu się dźwięków. Innowacyjna technika gwarantuje wyciszenie niechcianego pogłosu, a także oszczędność opału, warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]