Podpory stropowe i ich zastosowanie

Zobacz, gdzie nabyć podpory stropowe

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm lub od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są również proste w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, przemyślaną strukturą oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w niekorzystnych warunkach. Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]