Pokochaliśmy projekty domów z bali. Dlaczego?

Chcesz kupić domy z bali Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres

Domy z bali to jeden z najbardziej wiekowych rodzajów obiektów mieszkalnych. Najczęściej buduje się je z sosny lub jodły. Mimo że ich konstrukcja znana jest od wieków, wciąż znajdują rzesze entuzjastów. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać – wykazują bowiem sporo plusów, a te powodują, iż liczba ich właścicieli wciąż rośnie. Mogą mieć wszystkie kształty, budowane są z bezpiecznych dla środowiska surowców, świetnie wyglądają i – co najistotniejsze – są bardzo wygodne. Należy nadmienić też o tym, że budowa budynku z bali jest zdecydowanie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się również sprzyjającym mikroklimatem, który korzystnie wpływa między innymi na płuca.

Współczesne projekty domów z bali

Wielu z nas myśli, że projekty domów z bali zawsze upodabniają się do historycznej zabudowy. Rzeczywiście często tak jest, jednak warto podkreślić, że domy z bali potrafią również przybierać inne formy. Obecnie realizuje się także nowoczesne projekty domów z bali, które nie przywodzą na myśl budynków rustykalnych. Domy z bali mogą też mieć elewację, co sprawia, że prostsze staje się zagospodarowanie przestrzeni – zazwyczaj stosuje się po to płyty regipsowe.

Projekty domów z bali – gdzie kupić?

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali będzie o wiele trudniejsze niż betonowego. Z tego powodu decydując się na taki rodzaj obiektu, warto sprawdzić, jakie projekty wykonał już wcześniej dany architekt. Bezwzględnie dowiedzmy się też, czy jego stylistyka nam się spodoba. Istotne jest poza tym to, której ekipie zlecimy wzniesienie domu. Rzecz jasna powinniśmy wybierać te doświadczone w tego typu projektach. Dobrym pomysłem okaże się też na pewno wybór ekipy, w której współdziałają ze sobą dobry projektant i profesjonalni rzemieślnicy – wtedy dom na pewno będzie wybudowany prędko i bez zbędnych komplikacji.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]