kontenery stalowe, pojemnik na śmieci metalowy

Przechowywanie i transport odpadów – kontenery stalowe

Nie wszystkie śmieci mogą trafić do pojemników na surowce wtórne albo zmieszane. Dotyczy to zwłaszcza tych, które powstają w trakcie wszelkiego typu renowacji i prac budowlanych, jak również odpadów przemysłowych. Należy je transportować do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć problemy związane z magazynowaniem i transportem śmieci. By się przed nimi ustrzec, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na substancje ciekłe albo gruz

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przeznaczone do magazynowania oraz przewozu opakowań, gruzu, starych mebli i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są także kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są także konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak granulaty, trociny bądź wióry metalowe. Proces ich załadunku usprawnia zamontowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najprostsze w transporcie są oczywiście kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla których firm?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze firmy. Pośród nich można znaleźć m.in. ekipy sprzątające i parające się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, jak również różnego typu zakłady produkcyjne. Na kupno kontenerów na śmieci decydują się firmy świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one klientom, a po zapełnieniu przewożą do miejsca legalnego ich magazynowania lub utylizacji.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]