Rodzaje i zastosowanie płytek ceglanych

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej 2 pobudek. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację dobrze przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu opłaca się na nią zdecydować?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża odporność na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, co sprawia, że wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najmniej przychylnych warunkach. Nie sposób zapomnieć również o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale się prezentują, a różnorodność oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane we współczesnym budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

Na rynku dostępne są dwa rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nie stylizowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, wykorzystuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.