szalunki Kraków, szalunki Peri, wynajem szalunków

Szalunki – niezastąpione w przemyśle budowlanym

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Najczęściej stosuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtedy są one niezbędne do tego, by właściwie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również podczas wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie przelotów na drzwi, bramy oraz okna. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są współczesne szalunki i gdzie inwestorzy mogą je nabyć.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z mocnych sklejek zespolonych ze sobą za pomocą gwoździ bądź drewnianych desek, którą można wykorzystać ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże ciężka – większa część wykonawców oraz inwestorów decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z metalu, drewna lub sklejki, jak również łączyć w sobie 2 albo 3 materiały. Zwykle jednakże korzysta się ze sklejki – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą konstrukcję spajają narożniki, głowice ze stalowe lub aluminiowe, łączniki i belki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Firmy na co dzień parające się pracami budowlanymi mają swoje szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować jeden obiekt czy ekip, które zwykle oferują odmienne usługi. Kupno wszystkich modułów koniecznych do złożenia szalunku byłoby całkiem nierentowne . Dużo mądrzejszym rozwiązaniem jest wynajem szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]