Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Uzyskaj więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl/wynajem/

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, lecz można zaobserwować także wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na duże ceny nie wszystkie firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, które oferuje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki będą solidne i praktyczne. Naprawdę istotna będzie też troska o kontrahenta – w przypadku, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś wejść do internetu i dowiedzieć się, co o ofercie danego przedsiębiorstwa myślą wcześniejsi klienci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]