Auto do ślubu – do kościoła z własnym kierowcą

Niewątpliwie bardzo istotnym sprawą na ścieżce życia każdego człowieka jest ślub. Wszystko powinno być w tym dniu perfekcyjnie dopracowane – nic nie może zawieść. Dzień ożenku musi być zawsze zaplanowany w najmniejszym detalu. Newralgiczny akcent jego oprawy stanowi samochód, którym oblubieńcy pojadą do ślubu – staje się ono synonimem ekskluzywności.

Auto do ślubu – droga na ceremonię dawniej i dziś

Współcześnie tradycją jest, by narzeczeni pokonali drogę na ceremonię samochodem. Wcześniej zapewniał to wóz zaprzężony w dwa przystrojone konie. Ale wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej wierzchowce zostały wyparte przez konie mechaniczne. Samochód do ślubu jest szczegółem, który winien być zauważony przez zaproszonych członków rodziny i znajomych. Ale prócz spodziewanej, iście królewskiej oprawy, samochód jest nadzwyczajnie w świecie wygodnym sposobem dotarcia na ślub. Zwłaszcza w tych czasach, kiedy to nie przemieszczamy się już tylko w granicy ograniczonego obszaru zamieszkania, ale nierzadko przemierzamy przed ceremonią kilka lub kilkanaście kilometrów – wszak w dzisiejszych czasach droga z kościoła do lokalu weselnego wiedzie zwykle przez studio fotograficzne.

Co wybrać – zabytkowy samochód czy luksusowy Mercedes do ślubu?

Na wybór odpowiedniego pojazdu mają wpływ moda, a także indywidualne upodobania. Zwykle większość nowożeńców wybiera samochody z najnowszej oferty najlepszych marek, np. Mercedesa. Na rynku usług przewozowych kierowanych do nowożeńców zauważymy zarówno pojazdy z najnowszej oferty salonów, jak i te retro. Nowożeńcy często decydują się nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w stonowanej, eleganckiej czerni. Całość winna stanowić idealną harmonię, więc ekskluzywne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie aut do ślubu oferują młodym parom usługę wynajmu pojazdu wraz z kierowcą zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie prowadziła samochód jest również gwarantem udanej uroczystości. Dlatego mile widziany jest profesjonalista, który bez opóźnień dowiezie nas do celu, przy czym będzie dyskretny i nie skradnie naszego show.