Biura rachunkowe – dla firm, stowarzyszeń i fundacji

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowane zadanie wymagające uwzględnienia wielu czynników. Przeoczenie choćby jednego z nich może skończyć się poważnymi kłopotami. Wśród tych naprawdę ważnych znajduje się prowadzenie księgowości, więc wiele firm stawia na utworzenie własnego wydziału księgowego. Jednak o wiele tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie obecnie nie jest żadnym problemem.

Jakiego typu pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące dzisiaj w Polsce dysponują wyjątkowo pokaźnym wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową i płacową. Są w stanie podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed Urzędem Skarbowym, ZUS oraz GUS. Wykonują rozmaite sprawozdania finansowe i oferują porady księgowe. W ich ofertę wchodzi również rejestracja spółek i ich zamykanie. Wiele biur rachunkowych poszerza jeszcze bardziej swoją ofertę, np. przez przygotowywanie wniosków do PFRON o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego warto powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Zakładanie w przedsiębiorstwie oddziału księgowego nie jest rozwiązaniem najlepszym. O wiele rozsądniej jest zdecydować się na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie z zewnątrz, a więc właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo rekomendowane w wypadku niedużych fundacji, stowarzyszeń oraz firm, gdyż jest to dużo bardziej opłacalne rozwiązanie, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Aktualnie odszukanie rzetelnego biura rachunkowego wykonującego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Lokalizacja:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]