Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Na http://bit.ly/2Mqkd0k sprawdzisz, jak zamówić wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z rozmaitych przyczyn. Zazwyczaj przestawiamy je do piwnicy, na strych bądź do komórki lokatorskiej, aby nie zagracały przestrzeni domu. Kłopot jednak w tym, że po wielu latach również w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się utrudnione. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, stanowiących sposobność do tego, aby uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy nabywamy zaniedbany dom bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Trzeba więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i mieszkania.

Zamów odbiór mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne, elementy stolarki okiennej czy popsute meble nie powinny trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to przetransportowanie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednak posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te przeprowadzane są zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie odpadów o sporej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on również o legalną utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery częstokroć świadczą także profesjonalną pomoc przy opróżnianiu piwnicy, poddasza względnie całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na wysypisku

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego były wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się najczęściej do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do wyrobu kolejnych biurek, łóżek albo regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]