Jak wybrać lokal na chrzest i inne porady dotyczące jego organizacji

Sprawdź informacje o chrzcinach w Krakowie.

Dla rodziców chrzciny są pierwszym dużym rodzinnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, zatem dbają o to, żeby wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin bywa jednak niełatwym zadaniem, zwłaszcza jeżeli na chrzest zaprasza się liczną grupę krewnych i znajomych. Niżej przeczytasz parę porad, które pomogą ci w tym procesie.

Przygotowanie chrztu – poproś zaproszonych o konfirmację swojego przyjazdu

Dawniej sakrament chrzcin odbywał się natychmiast po narodzinach dziecka, czasem nawet tego samego dnia, z uwagi na dużą śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzciny przeistoczyły się w ważne wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, tym samym są planowane zwykle 6-7 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na dokładne przemyślenie kluczowych aspektów tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd. Planując z parafią dzień obrzędu warto wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie gości, a także zamówienie dla nich posiłków i noclegu, o ile będą jechać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach należy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do wyliczenia jaką liczbę osób finalnie będziemy podejmować. Nie krępujmy się też określić, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina przede wszystkim kupuje zabawki, tymczasem rodzicom bardziej pomogą praktyczne podarki, jak chociażby ubranka, kołderka dla dziecka albo fotelik samochodowy.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na chrzest?

Zaledwie kilkanaście lat temu chrzciny planowano zazwyczaj w mieszkaniu rodziców dziecka, w związku z tym nie każdy uczestnik ceremonii w świątyni mógł być zapraszany na uroczystą imprezę. Dzisiaj wspólny obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliskich i dalekich znajomych dumnych rodziców jest już normą. Sprawdzając oferty sal, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią udekorowane wnętrza, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje menu współgrające z charakterem imprezy oraz który zapewni fachową obsługę gości. Jeśli sakrament odbędzie się w okresie letnim, rekomendujemy wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się na powietrzu, a rodzina lub fotograf zrobi przepiękne zdjęcia. kluczowy jest dodatkowo taki wybór lokalu na chrzest, aby dojazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak transport gości do domu albo wynajętego hotelu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]