Naprawa lodówek jest tańsza niż zakup nowej

Najczęstsze usterki lodówek to zwłaszcza za niskie temperatury, duży hałas oraz straty ciepła. Co ważne, takie usterki czasem biorą się tylko z nieprawidłowego położenia – wtedy musimy tylko przestawić lodówkę. Jeśli natomiast źródło usterki tkwi gdzie indziej, konieczna będzie pomoc specjalisty. Ile za nią zapłacimy? W których sytuacjach naprawa lodówek okaże się dobrym rozwiązaniem, a kiedy należy kupić nowy produkt?

Naprawa lodówek – kiedy zamówić?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia podzespołami lodówek są motor oraz sprężarka. Często ich powodem jest nieodpowiednie obchodzenie się z urządzeniem. Do lodówki nie powinniśmy wszak wkładać produktów ciepłych, a korzystając z niej powinniśmy pamiętać o tym, aby domknąć wnętrze. Jeżeli chodzi o lodówki dla sklepów, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za niska wydajność silnika wpływa również na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w przypadku zauważenia awarii nie powinniśmy serwisować lodówki samemu. O wiele słuszniej zrobimy zlecając to serwisantów, zyskując w ten sposób gwarancję na zamówione usługi.

Naprawa lodówek – koszty

Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo stwierdzić, zależą od typu usterki. Inną kwotę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Druga sprawa to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny serwisu mogą być wyższe. Zazwyczaj jednak koszt serwisu najczęstszych usterek jest bardziej opłacalny niż zakup nowego sprzętu.