Niezapomniana wizyta w muzeum z audioprzewodnikami MOVI

Wycieczka po muzeum może zyskać całkowicie nowy wymiar, jeśli zdecydujemy się na audio zwiedzanie. Warto więc dowiedzieć się, czym są audiowycieczki, i sprawdzić, co zagwarantuje zwiedzającym skorzystanie z audioprzewodnika.

Audio guide – dlaczego warto zwiedzać z nim muzeum?

Audioprzewodniki dla muzeów to łatwe w użyciu mobilne urządzenia do zwiedzania, dzięki którym osoba odwiedzająca wystawę uzyskuje w czasie rzeczywistym mnóstwo ciekawych informacji dotyczących interesujących go zbiorów. Z pomocą nowoczesnej technologii, zwiedzający mogą w sposób interaktywny przeżywać wizytę w muzeum. Wszelkie urządzenia do audiowycieczek cechują się prostym mechanizmem obsługi i wysoką funkcjonalnością. Zapewne dla dużej liczby osób odwiedzających muzea doświadczanie ekspozycji we własnym tempie oraz jednoczesne odsłuchiwanie narracji o udostępnionych zbiorach, będzie bardziej intrygujące niż konwencjonalne zwiedzanie z przewodnikiem. Audio przewodniki, by zintensyfikować wrażenia towarzyszące zwiedzaniu, muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego muzeum, jak również samego odbiorcy. Zatem bez względu na to, czy do muzeum trafia pokaźna grupa młodzieży, wycieczka seniorów czy rodzina z dziećmi – odpowiednie dobranie treści audioguide’a do wieku i profilu zwiedzających, uczyni każdą ich wizytę w muzeum niezapomnianym przeżyciem.

Urządzenia dla audio przewodników – jakie wybrać?

Na rynku pojawiły się najróżniejsze audio przewodniki turystyczne, dlatego dobór najlepszego urządzenia do zwiedzania może być dla niektórych dyrektorów muzeów problematyczny. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor, który oferuje urządzenia do audio wycieczek, ma możliwość ułożenia nietuzinkowego scenariusza edukacyjnego. Ważna jest także dostępność treści w językach obcych. Przykładowo, rodzimej produkcji audioprzewodnik MOVI zapewnia odwiedzającym muzeów możliwość skorzystania z nagrań w kilku językach.