Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skorzystaj z porad specjalistów z biura rachunkowego Katowice

Dopilnowanie finansów w małych firmach jest zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele często nie są gotowi starannie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część czytelników – należy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy okaże się zadowalający?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom ds. finansów, otrzymamy gwarancję, że rezultatem ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można koordynować z księgowym korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się tylko kosztami usług – nadzwyczaj niskie ceny usług zazwyczaj zwiastują ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy posiadają stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]