Spotkanie wigilijne w dużej firmie? Z cateringiem świątecznym będzie łatwiej

Skieruj się w to miejsce jeśli chcesz zamówić catering świąteczny Katowice.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się przede wszystkim w rodzinnym gronie, jednakże imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. Nieraz personel firmy aranżuje je na własną rękę, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe dania, jednakże w większych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Żeby więc pomóc sobie zadaniu przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych mniejszych, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – rodzime dania i smakowite specjały

Oczywiście, na wigilijnym stole musi zostać postawionych jak najwięcej polskich świątecznych dań. To przede wszystkim dania rybne, jak chrupki filet z karpia czy też łososia, a także staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie również zupa rybna. Nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które z reguły serwowane są wraz z wymienionym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, między innymi bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Trzeba też zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy polecamy makowiec, puszysty sernik albo kutię z rodzynkami.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Planowanie Bożego Narodzenia w firmie powinno się zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Trzeba ustalić termin wydarzenia i dostosować go do planów urlopów pracowników. Umożliwia to dokładne określenie przypuszczalnej liczby gości imprezy, a tym samym ułatwi zamówienie właściwą liczbę porcji. Dobrze jest porozmawiać z załogą o menu i wespół wybrać te dania z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest też to, by ustalić czy któryś z zatrudnionych ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w wypiekach, albo są w ekipie firmy weganie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy odpowiadające ich preferencjom dietetycznym. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne akceptują zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]