Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niedostrzegalną gołym okiem warstwę. Ochrania ona stal przed negatywnym wpływem licznych substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do składowania znacznych ilości gotowych środków, jak i podczas procesu produkcyjnego. Wspomniane wyżej cechy sprawiają, iż zbiornik nierdzewny jest również świetnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiornik stalowy jest często używany w różnych przedsiębiorstwach z szeroko rozumianej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W piekarniach, gorzelniach czy browarach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego materiału. Usługi przedsiębiorstw zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego przede wszystkim dlatego, że na takich zasobnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja zanieczyszczeniu ich zawartości bakteriami czy dzikimi drożdżami.