Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy podział spadku. Nie są nam także obce problemy prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Etapy przygotowania do prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od konwersacji z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z którym się do nas zgłasza. Istotne jest, żeby już przy pierwszym spotkaniu w sposób kompleksowy, zrozumiały i klarowny zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy strategii działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego, jak i doradzając przy projektach testamentów. Będziemy wsparciem również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co straciły swoich bliskich, wymaga taktownego działania i pełnego zrozumienia. Częstokroć wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których prawne uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach zespół naszej kancelarii, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które pozostaje nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.