Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Zobacz, gdzie nabyć buty do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24

Jazda konna z każdym rokiem zyskuje na popularności. Naturalnie nie powinno to dziwić – szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczne zalety tej dyscypliny sportu. Najważniejsze z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, trening odpowiedniej postury, jak również polepszenie kondycji. Oprócz tego ma zbawienny wpływ na psychikę: zwiększa poczucie odpowiedzialności, likwiduje napięcie oraz sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji. Aby jednak całkowicie korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy odpowiednio wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki czy sztyblety?

Odróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie bardzo wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając ryzyko powstawania sińców i zadrapań. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek decydując się na ich zakup, powinno się nie zapominać o tym, by zaopatrzyć się również w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich surowców produkuje się buty do jazdy konnej?

Podczas zakupów butów do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wyprodukowane. Na rynku odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, ale opłaca się na nie zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Polecane są w szczególności buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej zyskuje pożądany kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada trochę gorzej, niemniej jednak jej niska cena jest dużą atutem.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]