Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Jeśli potrzebujesz anteny naziemnej, koniecznie sprawdź telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W ogromnej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym urządzeniem, należy zainwestować także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T oraz anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się także świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Warto pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]