Bursztyn w biżuterii

Dalsze informacje o biżuterii z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak zaskakiwać – złoto Bałtyku jest wszak jednym z najładniejszych surowców, a swoboda jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki można dopasować do aktualnych trendów. Żeby cieszyć się jej wyglądem, musimy o jantar odpowiednio zadbać. Jak? Powie wam nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Jantar to nadzwyczaj wrażliwy surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy owinąć jedwabną tkaniną, a potem dokładnie zapakować w plastikowy worek i umieścić w drewnianym pudełku. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się bowiem porysować.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi mocnych środków czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być pielęgnowana delikatną szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej za wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi wielkie wrażenie, ale widać jej lata. Czy da się ją odnowić? Próbując zrobić to sam, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej więc postąpisz, powierzając ją jubilerowi.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]