Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Szukasz okiennic wewnętrznych? Sprawdź skyshutters.pl

Projektując aranżację wnętrza, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od zachcianek domowników. Produkuje się je z PCV, drewna, a także z płyt MDF. Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednakże świetnie sprawdzają się również na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się nadal sporadycznie, ale większa część z nas zapewne kojarzy je z telewizji bądź kina, gdyż te okiennice są niesłychanie popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Wewnętrzne okiennice shutters dobrze komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: w gorące dni ograniczać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepło na dłużej. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma zwykle przeszkód, aby założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader szykowny wygląd, przez co wpływają na podwyższenie wartości domu. Warto też podkreślić, iż shuttersy są regulowane bez stosowania linek, co posiadacze psotnych zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]