czapsy, sztylpy

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości, natomiast drugie – chronią jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży zwykle znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie warianty cechują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]