Czy można kupić kompatybilne kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Znajdź kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo

Metoda zaparzania kawa w kapsułkach została opracowana w końcu lat 70-tych i za czasem zdobywała sobie nowych zwolenników. Ten praktyczny system umożliwia zaparzenie kawy wysokiej jakości w niezwykle prosty sposób – wystarczy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w ekspresie, napełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po kilkunastu sekundach można rozkoszować się aromatyczną kawą.

Kawy speciality z Nikaragui i Brazylii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Znamy parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z najbardziej znanych na świecie jest ten należący do niemieckiej firmy Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inny kształt niż pozostałe, co przez długi czas narzucało klientom wymóg zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Kwestia ta dotykała każdego systemu w kapsułkach, jednakże w ostatnich latach dostępnych jest w sklepach – także w naszym kraju – wiele ich zamienników. Producent Italian Coffee produkuje kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta stworzyła linię kaw single origin, zwanych również kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, iż wywodzą się z jednego gatunku, zbioru oraz uprawy. Smak jej naparu jest unikalny, bo ma na niego wpływ wiele przeróżnych elementów, przykładowo konkretne warunki atmosferycznepanujące w roku wzrostu roślin. Łączenie takich kaw z mlekiem lub dodatkami aromatyzującymi tłumi ich unikalne nuty smakowe. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Kolumbii i Etiopii (100% arabika), jak również Angoli (100% robusta). W tych ziarnach wyraźnie dostrzegalne są naturalne nuty kakaowe, czekoladowe i kwiatowe.

Jaki jest koszt kawy z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w pensjonatach czy biurach. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczny i z reguły zamyka się w widełkach 1,10-1,50 zł. Nietrudno zauważyć, iż taka kawa jest kilka razy tańsza aniżeli podobny napój podawany na stołówkach w biurze czy w kafeteriach na mieście. Niewysokie ceny oraz niebanalne wzornictwo ekspresów na kapsułki sprawiają, że z każdym rokiem częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Z ich pomocą będziemy mogli radować się kubkiem takiej kawy każdego poranka, a zarazem zaserwujemy gościom najwyższej jakości kawę w trakcie okazjonalnych spotkań, nie obawiając się o ogromne koszty. Jeśli chcemy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo upewnijmy się uprzednio czy będą nadawać się do naszego urządzenia.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]