mydło antybakteryjne, żel do dezynfekcji rąk

Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Na każdym cm2 powierzchni rąk może znajdować się aż pięć milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach przenoszą się bakterie, wirusy i pasożyty, które powodują poważne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest absolutnie nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach medycznych – szpitalach, przychodniach i gabinetach dentystycznych. Poza tym jego użycie jest nieodzowne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po antybakteryjny żel do rąk koniecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), mleka oraz jajek, gdyż te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Typy preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk występują także pod postacią płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przeznaczonych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem bądź posiadających fotokomórkę.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]