Dlaczego warto trenować w profesjonalnej bluzie sportowej?

Więcej informacji o bluzach Hummel.

Każdy kto codziennie trenuje zapewne ma świadomość, że jedynie dobra odzież sportowa pozwala na taką aktywność w zupełnym komforcie. Szukając ubioru do ćwiczeń, zwłaszcza tych outdoorowych, jak bieganie, jazda na rowerze bądź piłka nożna, nie zapominajmy o zamówieniu bluz sportowych.

Bluzy sportowe – materiał, z którego są wyprodukowane jest istotny

Bluzy w wersji z zamkiem błyskawicznym, kapturem oraz bez nich od lat są już stałym elementem codziennego ubioru. Przestały nawet zdumiewać w miejscach pracy, gdzie jeszcze niedawno obowiązywały rygorystyczne wytyczne dotyczące ubioru. Bluzy traktowane są jako ubranie typu casual, ponieważ są wygodne i nie krępują ruchów, a zastosowanie w nich ciepłych tkanin sprawia, iż to znakomita odzież wierzchnia na wczesną jesień oraz wiosnę. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają podobny krój, są na wiele sposobów inne niż bluzy lifestyle. Te ostatnie w większości wypadków produkowane są ze stuprocentowej bawełny ewentualnie bawełny z nieznaczną domieszką m.in. elastyny. Bluzy sportowe z kolei nieraz zrobione są tylko z poliestru. Jest to niezwykle wytrzymała tkanina syntetyczna, która nie rozciąga się tak szybko i jest mniej podatna na rozdarcia. Dlatego też jest znakomita do wytwarzania z niej strojów sportowych, które muszą wytrzymać spore przeciążenia oddziałujące na nie podczas dynamicznego treningu. Prócz tego poliester bardzo dobrze odparowuje wilgoć ze skóry, dzięki czemu zawodnik nie spędza kilku godzin w mokrych od potu ubraniach.

Noś bluzy sportowe wysokiej jakości – będziesz ich używać dłużej

Wybierajmy głównie ubrania najlepszych marek. Istotnie, trzeba wówczas przygotować się na wyższą cenę takiej bluzy, ale w zamian mamy wyrób o wysokiej jakości z dobrych materiałów, który zapewne posłuży nam wiele miesięcy. Jeżeli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne przeznaczenie, nie jest wskazane ubierać zamiast niej zwyczajnej odzieży, na przykład bluzy bramkarskie mają posiłkowe protektory na łokciach, które chronią bramkarza podczas parad, z kolei bluzy dla biegaczy posiadają wysoki kołnierz chroniący przed wiatrem. Żeby mieć pewność, że nabywamy oryginalny towar, kupujmy w sklepach firmowych lub prowadzonych przez oficjalnych dystrybutorów, które oferują ogromny asortyment bluz sportowych dziecięcych, damskich i męskich.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]