Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Jeśli szukasz drukarek 3D, koniecznie odwiedź tę stronę

W ofercie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, pracują między innymi w technologiach: PolyJet, SLA oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie i maszyny. Wyliczono, że używając drukarek 3D i pozostałych urządzeń Stratasys można prawie o 90% zmniejszyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Kluczowe idee pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, a także pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Formlabs to kolejny uznany producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje najbardziej zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielki model, pracujący w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i prostą obsługą. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można otrzymać identyczne makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie wykorzystywane w różnorodnych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest solidny i dokładny, a podczas procesu wydruku nie występują zniekształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]