Jak zaaranżować roletę podgumowaną we wnętrzu?

W najupalniejsze miesiące roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i jak wrócisz upajaj się wychłodzonym, nienagrzanym pomieszczeniem, doskonałym do relaksu. Ten typ rolety w pełni nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak funkcjonują rolety podgumowane? W których pomieszczeniach sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Atuty rolet podgumowanych

Największą zaletą rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach optymalnej temperatury jest trudne. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to wybierz ten model rolety. Rolety podgumowane zwykle są wykorzystywane we wnętrzach, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale także w silnie nasłonecznionych pokojach. Nie ma przeciwwskazań, żeby były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana zazwyczaj występuje w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli musisz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo mocno oszklonego wnętrza, to ten model spisze się doskonale. Także pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub wybierz model w w pełni kontrastujący z nimi. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym uzupełnieniem wnętrza, jednak wiele jest zależne od Twojej inwencji i koncepcji ich aranżacji.