Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Więcej na temat kontenery producent na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się wysoką trwałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu należy zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich konstrukcja

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą też posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnych należą też kontenery otwarte używane do przewozu i gromadzenia gruzu oraz odpadów budowlanych.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]