Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Listwy drewniane zamówisz na www.balticwood.pl

Wydają się mało ważnym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]