Kontroluj światło, czyli o roletach dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. Jest to również fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.