Kremy przeciwzmarszczkowe – krótka charakterystyka

Jeśli potrzebujesz kremów przeciwzmarszczkowych do cery, koniecznie sprawdź houseofbeauty.com.pl/c/66-kremy-przeciwzmarszczkowe.

Także młoda skóra bez mankamentów potrzebuje właściwej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i dzięki temu dłużej zachować ich zdrowy wygląd. Głównie ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na powstawanie nieestetycznych zmian, pośród których wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, aby używać odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych dobranych do rodzaju skóry oraz wieku. Szczęśliwie nie będzie to trudne, ponieważ w sprzedaży obecne są kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jaki jest ich skład?

Najważniejszym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – czynnikzespalający cząsteczki wody i tym sposobem powstrzymujący jej utratę, a ponadto czyniący skórę bardziej miękką. Kosmetyki tego typu mają w składzie również tłuszcze zwane ceramidami, które też uniemożliwiają utratę wody, ponieważ zapełniają przerwy między komórkami skórnymi. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony znajdujący się w składzie płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. We właściwym nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a przy tym pozwala składnikom odżywczym dotrzeć do skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – dopasuj do typu skóry i wieku

Kremy przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka rodzajów. Najważniejszym kryterium podziału jest wiek konsumenta, do którego kierowany jest konkretny preparat. Przy jego wyborze powinno się również wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy czy też do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]