Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Znajdź lonżę jeździecką na horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142

Lonża jeździecka to sprzęt cyklicznie wykorzystywany w czasie nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego rodzaju lonże dla konia są dostępne na rynku? Z czego są produkowane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Typy oraz przeznaczenie lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to dość długa linka, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w trakcie nauki jazdy i ćwiczenia technik związanych z dosiadem, trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion oraz utrzymywaniem równowagi w siodle. Koń prowadzony jest po obrysie koła, natomiast lonża jest stosowana do kontroli reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten wykorzystują też woltyżerzy oraz akrobaci cyrkowi do szlifowania technik i zabezpieczania prezentowanych ewolucji. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być używana podczas treningu bez jeźdźca – w takiej sytuacji używana jest do ćwiczenia młodych zwierząt i dostarczenia im adekwatnej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie kupić asortyment od popularnych firm?

Rozległy wachlarz przyrządów jeździeckich można znaleźć w bogato zaopatrzonych sklepach online sprzedających specjalistyczny sprzęt w rozsądnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie znanych firm – między innymi Jumptec, Harrys Horse czy Waldhausen. Poszukujesz lonży jeździeckiej w niebieskim, czarnym, a może czerwonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje ogromny wybór akcesoriów, które spełnią oczekiwania najbardziej kapryśnych miłośników koni. W sklepie oferowane są produkty wyprodukowane między innymi z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatny materiał jest miły w dotyku.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]