Meble drewniane – jakość, elegancja i wytrzymałość

Meble drewniane znajdziesz na https://rabwood.sklep.pl.

Współcześnie nawet w niewielkich miastach bez przeszkód można pokazać rozmieszczenie popularnych salonów meblowych. Ich oferta jest nierzadko tak ogromna, że wchodząc do takiego sklepu można w parę godzin urządzić każdy pokój. Jednak umeblowanie z popularnych sieciówek wykonane jest przeważnie z łatwych w obróbce i lekkich płyt MDF. Rzadko są one jednakowo solidne oraz ładne jak meble z litego drewna, opracowane przez ekspertów pracujących w manufakturach stolarskich, a następnie wykonane z troską o każdy szczegół.

Meble z drewna litego – wyposażenie na dekady

Kupno mebli produkowanych taśmowo nie da się raczej nazwać długofalową inwestycją. Systemy meblowe z sieciówek już po paru latach będą przejawiać poważne oznaki eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina odwzorowująca drewno rozerwie się na rogach, a tył z cienkiej płyty pilśniowej po jakimś czasie się złamią lub wypaczą. To nie to samo co meble naszych dziadków i babć, które przechodziły na kolejne pokolenia we właściwie nienaruszonym stanie. Meble z litego drewna w dzisiejszych czasach nie są wbrew pozorom rzadkością w sprzedaży, lecz nie są tak rozchwytywane, bo taniej, łatwiej i szybciej jest nam kupować w marketach meblowych. Naturalnie, kupujący bierze pod uwagę, iż meble dębowe przeważnie są stosunkowo droższe i, gdy wytwarzane są na zamówienie, nieraz trzeba na nie poczekać nawet parę tygodni. Jednak w zamian za to klient dostaje mebel, który będzie służył dziesięciolecia, pod warunkiem, że będzie się go odpowiednio pielęgnować. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew powszechnej opinii nie jest skomplikowane.

Inne plusy wyrobów z drewna litego

Nie licząc dużej wytrzymałości wyroby z drewna litego mają również masę innych zalet, które powodują, iż nadal są faworyzowane i rekomendowane przez znanych architektów wnętrz. Meble z drewna litego nawet o najprostszym designie nadają wnętrzom wyszukany styl. Drewniane meble wnoszą ciepło łączone z gniazdem rodzinnym, a także podkreślają przywiązanie ich właściciela do przyrody. Lite drewno rewelacyjnie pasuje do szeregu stylów aranżacyjnych, dlatego komoda albo stolik kupiony do wnętrza w stylu boho można będzie bez problemu wpleść za kilka lat w inny, na przykład loftowy wystrój. Co ważne, nawet jeśli właściciel zapomni o systematycznej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego najczęściej da się stosunkowo łatwo odnowić.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]