Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Dowiedz się, gdzie kupić maski do włosów, wejdź na https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich stan źle wpływają między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Równie niebezpieczna jest koloryzacja, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków, zasypianie z mokrą głową czy też stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy. To sprawia, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są duże, możemy do tego użyć odżywki. Nierzadko jednakże ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Maski nawilżające do włosów powodują dużo intensywniejszą regenerację niż typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej także zabezpieczają włosy. Specjaliści nierzadko porównują je do „jedzenia” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By dotarły w głąb komórek skóry i włosów, powinno się je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich silne działanie, najlepiej używać ich raz w tygodniu.

Maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, aby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak wszelkiego typu olejki, silikony czy keratyna. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]