Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w lampę solną.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – na ogół służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty wykorzystywane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne pięknie wyglądają i bez trudu dopasujemy je do aranżacji wnętrza, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikalna, dlatego że nie ma brył kamiennych o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się robieniem takich lamp, nadają im bardziej regularne kształty, np. piramidy lub sześcianu.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest kojący i łagodny, dlatego zaleca się używanie ich ludziom cierpiącym na stres lub bezsenność, gdyż przy nich można szybciej się odstresować. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]