Rolety dzień noc i firanki – czy da się zaaranżować ten duet we wnętrzu?

W trakcie aranżowania wnętrz jesteśmy stawiani przed decyzją: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy zdarzają się sytuacje, kiedy te elementy – rolety dzień i noc i zasłony – będą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Specjalnie dla Ciebie obejrzeliśmy wiele inspiracji wnętrzarskich i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji pomieszczeń zgodnie z tą koncepcją. Rolety – dzień i noc lub klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W pastelowym, jasnym wnętrzu: kobiecej sypialni, dziecięcym pokoju czy salonie, poza roletą możesz także w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie postaw na firankę w kolorze kremowym, jasnoszarym bądź białym. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w intensywniejszym kolorze. Ożywi to wnętrze i będzie stanowić kontrast lub dopełnienie do umieszczonych tam dywanu, mebli, poduszek i pomniejszych drobiazgów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie połączenie jest dopuszczalne?

Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy również kilka sugestii zgrania rolety dzień noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tej samej gamie barw (np. bieli, szarości, beżu, brązie). Kolejny pomysł to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym motyw zasłony dobierz tak, aby pasował do estetyki pokoju (romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy, modne kropki, marynistyczne pasy). Ostatnia sugestia bazuje na kontraście. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: beżowa, szara, biała. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z firankami lub zasłonami to oryginalny sposób na aranżację wnętrza. Masz odwagę sprawdzić ten stylowy duet w swoim domu?