szatersy w salonie, shuttersy wewnętrzne

Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się przeważnie z wystrojem domów w stylu południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować także w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż popularne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – zauważalnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, pełnią dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie ludzie spędzają większą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu należy zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale jednocześnie wygodny. Dowolność ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę włączyć film, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – doskonała ochrona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja kontroli przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która ma wszak ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Do tego takie okiennice skuteczniej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo łatwa i trwa zaledwie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]