Skanery 3D. Jakie marki oferuje dystrybutor?

Co powinno się wiedzieć o skanery 3D sklep?

W ofercie firmy CadXpert znajdują się profesjonalne skanery 3D. W sklepie nabyć można sprzęt uznanych marek, takich jak:
– Shining 3D – skanery FreeScan i EinScan,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D,
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla protetyków dentystycznych.

Shining 3D – skanery od innowacyjnego producenta

Marka Shining 3D już od ponad dziesięciu lat (od 2004 r.) dostarcza najwyższej klasy urządzenia do druku 3D (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D charakteryzuje się innowacyjnością, jest także autorem szeregu patentów – do 2015 r. zgłosili ich w sumie paręset (m.in. na oprogramowanie oraz wzory). Skanery 3D tej marki mają duże zastosowanie w edukacji, odlewnictwie, motoryzacji i innych licznych gałęziach przemysłu. Domeną urządzeń Shining 3D jest redukowanie nakładów na produkcję, a przy tym podniesienie jakości oraz zwiększenie wydajności.

Skanery 3D Degree of Freedom – 3 kolekcje urządzeń

Rozróżnia się DOF skanerów 3D marki DOF:
– Swing – produkty z tej kolekcji wyróżniają się dwiema kamerami, konstrukcją (wyglądają jak litera L), dużą wydajnością i prędkością pomiarów oraz intuicyjną obsługą. Sklep CadXpert oferuje też skanery 3D HD – zastosowane w nich aparaty o dużej rozdzielczości zapewniają skany w jakości HD.
– Freedom – kolekcja ta jest najbardziej precyzyjna i najszybsza. Z wykorzystaniem technologii Stable Scan Stage (SSS) wykorzystującej ruchomą jednostkę optyczną, skan jest niesłychanie dokładny. Szybka praca, wygodna i prosta obsługa, stabilny pomiar danych to kolejne atuty urządzeń z kolekcji Freedom.
– Edge – to linia urządzeń cechujących się dokładnością i szybkością. Z wykorzystaniem aż sześciu trybów skanowania do wyboru można jeszcze precyzyjniej dostosować możliwości urządzenia do potrzeb użytkownika. Skanery 3D należące do tej linii są wydajne, proste w obsłudze oraz gwarantują dużą precyzję skanów. Umożliwiają skan również elementów o trudnym dostępie (np. wycisku stomatologicznego), dlatego są stosowane w implantologii oraz dentystyce.

Skanery 3D od RS SCAN dla ortopedów i producentów obuwia

Ostatnia kategoria skanerów 3D w ofercie sklepu CadXpert to ortopedyczny skaner 3D Tiger – urządzenie firmy RS Scan. Czym cechuje się ten produkt? Nadzwyczajną prędkością działania – skanowania trwa od 5 do 15 sekund. Użycie aż dziewięciu kamer: jednej monochromatycznej i ośmiu w kolorze zapewnia perfekcyjne odwzorowanie obiektów oraz dokładność. Urządzenie Tiger jest stworzone w głównej mierze do ortopedów, rehabilitantów i producentów obuwia. Dokładność jego działania jest używana do odwzorowywania stóp, wkładek i butów.

Skanery 3D – kształtuje się ich cena?

Druk 3D i skan 3D nieustannie się rozwijają, a każde kolejne usprawnienia powodują zastosowanie coraz to bardziej innowacyjnych technologii i tworzyw. To wszystko sprawia, że skanery 3D i ich cena sukcesywnie obniżają się. Jeszcze niedawno był to sprzęt, który posiadały wyłącznie największe marki, w dzisiejszych czasach dobrej jakości skaner 3D to wydatek, na który stać nawet średniej wielkości przedsiębiorstwo. sklepie CadXpert proste modele skanerów 3D dostępne są w cenie już od 7 tysięcy złotych (np. skaner Shining3D Einscan SE). To małych gabarytów urządzenie, które waży nieco ponad 2 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, pracuje precyzyjnie, szybko, a przy tym odwzorowuje każdy detal.

Skanery 3D – e-sklep lub sklep stacjonarny?

Czy wygodniej kupić wysokiej klasy skaner 3D w sklepie stacjonarnym czy internetowym? Za zakupami w e-sklepie przemawia sposobność zrobienia ich o dowolnej godzinie dnia, jak również nieograniczony czas, żeby poważnie przemyśleć wybór urządzenia dopasowanego do potrzeb naszej firmy. Zalety zakupów stacjonarnych? Możliwość obejrzenia skanera na żywo i konsultacje ze specjalistami. Ale jedno z drugim można połączyć – w sklepie online można wybrać wstępnie jakieś urządzenie, a potem umówić się (przez formularz kontaktowy, telefonicznie czy mailem) na konsultacje w showroomie CadXpert, który znajduje się w Krakowie. Skaner 3D albo inne urządzenie do druku przestrzennego to duża inwestycja, toteż warto decydować na jego zakup w oparciu o merytoryczne wsparcie konsultantów CadXpert. Po zakupie CadXpert zapewnia kompleksową obsługę posprzedażową, szkolenie użytkowników z posługiwania się urządzeniem, jak również wsparcie techniczne.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]