Sól himalajska – zastosowanie oraz właściwości

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz prawdziwą sól himalajską.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, że posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest znacznie bardziej pożywna niż standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie funkcje ma sól himalajska?

Okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, używana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę i dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight stanowią ładny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz gigantyczne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]