Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Chcesz nabyć środki do dezynfekcji powierzchni? Koniecznie odwiedź ten adres

Specjalistyczne środki odkażające pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Czemu należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących przenosić zakażenia krzyżowe lub mieć inne negatywne działanie na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków antyseptycznych zazwyczaj znajdziemy chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą żele, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w kuchniach, na stołówkach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania podłóg, urządzeń sanitarnych, blatów, toalet, znajdują również zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Lokalizacja:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]