Chcesz kupić fartuch flizelinowy? Wejdź na globalhygiene.pl.
W szeregu sektorów przemysłu środowisko pracy pełne jest różnorodnych czynników, które bezpośrednio zagrażają zdrowiu pracowników. Często samo zapewnienie im czepków i rękawic ochronnych nie wystarczy – niezbędna jest protekcja większej powierzchni, a czasem i całego ciała. Taki poziom protekcji zagwarantują jedynie kombinezony oraz fartuchy ochronne.
Kombinezony i fartuchy ochronne – obowiązkowe w sektorze medycznym oraz usług
Można żywić przekonanie, iż tak rozległa ochrona osób z rzadka bywa konieczna, a to błędne myślenie. Przeciętny obywatel z reguły zazwyczaj nie odwiedza miejsc, w których pracownicy muszą ubierać się w uniformy osłaniające kończyny i korpus, a takie przypadki kojarzy najczęściej z telewizji. Tymczasem taka odzież ochronna stosowana jest każdego dnia wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać ponadprzeciętne standardy, z tego powodu zakładają ją np. fryzjerzy i kosmetyczki, którzy najczęściej stosują lekkie fartuchy ochronne jednorazowego użytku czy pracownicy linii produkcyjnych w branży przetwórstwa żywności, którzy tak ochraniają swoje ubranie przed zabrudzeniem, ale też uniemożliwiają przeniknięcie włókien z ich garderoby na wytwarzaną żywność. Fartuchy oraz kombinezony ochronne są zasadniczo niezastąpione w sektorze medycznym – laboratoria, przychodnie medyczne i szpitale nie mogłyby bezpiecznie realizować swoich działań bez tego wyposażenia.
Z jakich materiałów produkuje się fartuchy oraz kombinezony ochronne?
W asortymencie producentów odzieży BHP dostępne są kombinezony oraz fartuchy nie tylko jednorazowego, ale również wielokrotnego użytku. Często mają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które zapobiegają ich podwijaniu się, co wyraźnie podnosi komfort pracy. Akcesoria ochronne jednorazowego użytku sprawdzają się w tych sektorach, gdzie nieodzowne jest utrzymanie higieny przy równoległym zminimalizowaniu kontaktu z produktami chemicznymi, jak np. wybielacze czy detergenty. Korzystanie z takich fartuchów i kombinezonów, choć da się ich użyć tylko raz, na ogół nie generuje wysokich kosztów. W dużych fabrykach do ich dystrybucji wśród zatrudnionych można zamontować proste w użyciu dozowniki.
Z czego wykonane są kombinezony i fartuchy ochronne? Głównie z polipropylenu (PP), a konkretniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako flizelina lub wigofil. To tworzywo za sprawą swojej struktury przypominającej tkaninę umożliwia swobodny przepływ powietrza oraz absorbuje pot, toteż nie wyzwala uczucia dyskomfortu. Zaś do produktów foliowych wykorzystuje się folie z polietylenu (z PE, LDPE bądź CPE), które dopuszczone do kontaktu z pożywieniem.
Lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail:
[email protected]