Tani i mobilny magazyn namiotowy – najważniejsze cechy

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia wykorzystywanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku biur nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa magazynów. Istnieją jednak skuteczne metpdy na to, by zrobić to niewielkim nakładem funduszy i czasu. W takich sytuacjach warto postawić na magazyny namiotowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie murowanych lub stalowych hal.

Namiot magazynowy całoroczny

Aby móc korzystać z tych zalet, wybierając magazyn namiotowy upewnijmy się, że jest on przeznaczony do użytku przez cały rok. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno latem, jak i zimą, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z wytrzymałym systemem instalacji jej poszczególnych części. Szczególnie istotne okazują się cechy materiału, z którego wyprodukowano poszycie. Musi on radzić sobie z nasłonecznieniem, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także system zapobiegający skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.

Namiot magazynowy – popularne wymiary

Magazyny namiotowe dostępne w różnych wariantach, co ułatwia dobór obiektu odpowiedniego do potrzeb danej firmy. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od trzech do ośmiu metrów. Warto też dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można powiększyć bazę magazynową, scalając wiele namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.