łóżko drewniane 120x200, nowoczesne łóżko drewniane

Wygodne łóżko w sypialni to podstawa. Sprawdź jak je wybrać!

Każdy z nas spędza na spaniu prawie ⅓ część życia. To ogromnie ważny punkt naszego cyklu życia, który pominięty skutkuje długotrwałym zmęczeniem, kłopotami zdrowotnymi i generalnie niższą efektywnością w pracy. Jednak aby spać dobrze powinno się zadbać o kupno komfortowego łóżka do sypialni.

Najlepsza szerokość łóżka pojedynczego oraz małżeńskiego

To, na jakie łóżko do sypialni finalnie się zdecydujemy, częstokroć jest zależne od warunków lokalowych. Fachowcy od snu na ogół sugerują, by łóżko służące jednej osobie miało co najmniej 90 cm rozpiętości, jednak dla poniektórych 100 a nawet i 120 cm to za mało, aby swobodnie się na nim rozłożyć. Natomiast łóżko małżeńskie musi mieć co najmniej 140 cm, a optymalnie – około 160 cm rozpiętości. Zapewni to całkiem sporo miejsca dla dwóch osób. Odnośnie łóżka małżeńskiego eksperci rekomendują zakup osobnych materacy dla każdego z użytkowników. Dlaczego? Każdy z nas jest inny i z rzadka zdarza się sytuacja, iż materac o danej miękkości umożliwi dobry sen obu stronom związku.

Wypada pamiętać, iż opisując rozmiary łóżka tak naprawdę definiuje się rozpiętość światła ramy równej rozmiarowi materaca jaki do niego pasuje. Tym samym planując sypialnię należy wziąć pod uwagę faktyczne wymiary mebla, gdyż nierzadko bywają one aż 15 cm większe od rozmiaru materaca.

Zalecamy także zastanowić się czy kupić łóżko z wezgłowiem czy bez. Jeżeli na wieczór lubisz chwilę poczytać bądź obejrzeć kawałek serialu, wezgłowie da odpowiednią podporę dla pleców w ciągu tych kilkudziesięciu minut spędzonych w pozycji siedzącej.

Łóżka drewniane pasują do różnorodnych stylów aranżacji wnętrz

Chociaż w sprzedaży dostępne są dziesiątki wzorów łóżek na stalowych ramach i tapicerowanych, najchętniej kupowane wciąż pozostają łóżka z drewna. Meble drewniane rewelacyjnie komponują się z różnymi stylami aranżacji pomieszczeń, a przy tym wnoszą do mieszkania poczucie ciepła. Z tego właśnie powodu wybierane są przez właścicieli ośrodków wypoczynkowych i hoteli – dzięki nim turysta postrzega wynajęte pomieszczenie jako bardziej swojskie.

Drewno doskonale nadaje się też na surowiec na kluczowy element łóżka, czyli stelaż. Stelaż do łóżka również warto wybierać z głową, bo w dużym stopniu wpływa na nasza wygodę w trakcie snu. Stelaże z drewna nie tylko są bardzo ciche i solidnie podpierają materac, ale także są na tyle sprężyste, żeby stosownie dostosować się do ruchów i ułożenia ciała użytkownika.

Lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]