Zastosowanie odzieży kompresyjnej podczas codziennych treningów

Jeśli chcesz kupić odzież kompresyjną, koniecznie wejdź na sklep-hummel.pl.

Praktycznie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jednakże nie wszyscy spotkali się z definicją „kompresyjna odzież” w odniesieniu do sportu, bo ten termin zazwyczaj łączony z akcesoriami używanymi w medycynie. W tym wpisie zaprezentujemy tę kategorię odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na efektywność ćwiczeń osoby, która ją nosi.

Sportowa odzież kompresyjna – sprawne odprowadzanie “zakwasów” z trenowanych mięśni

Odzież oraz bielizna kompresyjna to specjalistyczne ubrania, które posiadają wiele cech korzystnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Przede wszystkim mięśnie otoczone taką odzieżą prędzej się regenerują, bo ściśle przylega ona do ciała. Kontrolowany ucisk, jaki zapewnia ta przeważnie bezszwowa odzież, przyczynia się do szybszego usunięcia “zakwasów” ze zmęczonych mięśni oraz do lepszego ukrwienia i dotlenienia tkanek. Dobrej klasy odzież uciskowa latem nie dopuści do przegrzania organizmu, natomiast w jesienne miesiące sprawnie uchroni go przed zimnem. Ta własność ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców przedkładających treningi na świeżym powietrzu, jak i tych ćwiczących pod dachem ulubionego klubu fitness. Kolejną niezmiernie istotną cechą bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, ponieważ redukuje ona drgania oraz wstrząsy mięśni, częstokroć powracające w trakcie treningów o charakterze wysiłkowym.

Odzież kompresyjna – czy zawsze ubierać na czas treningów?

Odzież kompresyjna zaprojektowana jest przede wszystkim do noszenia w trakcie dynamicznych ćwiczeń. Przykładowo koszulki o własnościach kompresyjnych wzmacniają mięśnie grzbietu i brzucha oraz gwarantują właściwą wentylację skóry, a spodnie kompresyjne normują pracę mięśni nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty. Profesjonalni sportsmeni, skupieni na ćwiczeniach mięśni całego ciała nieraz korzystają z kombinezonów kompresyjnych, zaś zwykli klienci klubów fitness na ogół korzystają z kompletu legginsy plus top. Skarpetki bądź getry kompresyjne można ubierać na czas ćwiczeń, niemniej jednak zaleca się korzystać z nich raczej bezpośrednio treningu, celem szybszej regeneracji mięśni. Kluczowe jest też, żeby trafnie dopasować rozmiar odzieży lub bielizny kompresyjnej, tak żeby nie była przyczyną nadmiernego ucisku, który mógłby negatywnie wpłynąć na krążenie. Odzież i bielizna kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który bez trudu kupimy w sklepach sportowych.

Lokalizacja:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]