okiennice wewnętrzne, shuttersy w sypialni

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Szutersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Tymczasem ten element osłony okna można wykorzystać także w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wnikającego do wnętrza

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne pokoju. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż doskonale poprawiają wygląd większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim większą część dnia. W związku z tym wypada zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale równocześnie komfortowe. Swoboda zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć film, albo jego częściowe ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Opcja kontroli przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak też z innego powodu – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich konserwacja jest wyjątkowo łatwa i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]