Bogaty świat pluszaków

Zwierzątka domowe i egzotyczne – poznaj świat pluszaków

Pluszak to dla dziecka znacznie więcej niż zwykła zabawka. Nie tylko jest towarzyszem codziennych czynności, ale nade wszystko zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, gdy w pobliżu nie ma dziadków czy rodziców.

Pluszowe przytulanki w pierwszych miesiącach życia malucha wspierają jego rozwój społeczny oraz emocjonalny. Z ich pomocą dzieci uczą się uzewnętrzniać emocje i tego, czym jest konieczność troski o drugą osobą. Kiedy wspominamy o przytulankach, natychmiastowym skojarzeniem jest na ogół klasyczny miś. Jednakże wszechświat tych zabawek jest niesłychanie okazały i znajdziemy w nim dużo innych pluszowych zwierzątek, które dzieci szybko polubią.

Pluszaki – zwierzątka znane maluchom z codziennego życia

W czasie spaceru z opiekunami maluchy w mgnieniu oka dostrzegają, że inne dzieci pojawiają się w towarzystwie piesków, a czasem nawet kotów. Podobnie odwiedziny u najbliższych posiadających czworonożnych pupili rozwija u najmłodszych fascynację zwierzakami i pragnienie bycia właścicielem własnego. I choć zwierzątko domowe to ogromna odpowiedzialność, może na nią przygotować naszą pociechę stosowna zabawka.

Pieski

Pluszowe pieski dostępne w Galerii Bukowski to pluszaki zaprojektowane w oparciu o wizerunek rzeczywistych ras, np. sznaucera. Ich futerko, którego długość dopasowana jest do rasy pieska, jest niezwykle miękkie i delikatne w dotyku. Z taką zabawką dziecko może bawić się w wyprowadzanie pluszowego czworonoga na przechadzkę lub karmienie o konkretnych godzinach, co sprawi, że stopniowo nauczy się systematyczności i poprawnej dbałości o swoje prawdziwe zwierzątko.

Koty

Inne kochane przez dzieci pluszaki wzorowane na domowych pupilach to koty i króliczki, z których te drugie cieszą się największym powodzeniem, w szczególności wśród dziewczynek. Charakterystyczną cechą autorskich pluszowych kotów zaprojektowanych w Galerii Bukowski są ich wibrysy, które w odróżnieniu do większości zabawek nie są zrobione z plastiku, a z miękkiego sznureczka. Również ich uśmiechy i nosy są haftowane nitką. Pluszaki-kotki szyte są w 2-ch rozmiarach – te małe mają cechy kociątek, a większe – dorosłych kotów. Różnicę można zauważyć nie tylko po pyszczkach pluszaków, ale także po ich postawie.

Galeria Bukowski - Pluszowa sowa Hoho i króliczki Bouncy Bunny
Galeria Bukowski – Pluszowa sowa Hoho i króliczki Bouncy Bunny

Króliczki

Pluszowe króliczki to z kolei linia zabawek, w której nie tylko dzieci, ale nawet dorośli, wypatrzą swojego faworyta. Maluchy szaleją za miękkimi króliczkami Kanini, z długimi, oklapniętymi uszkami oraz sporymi brzuszkami. Z królików tych można utworzyć całą rodzinę, bo występują one w dwóch wielkościach – 25 oraz 15 centymetrów. Dziewczynki bez wątpienia polubią także duże i małe króliczki z linii Princess, a chłopcy króliczych przyjaciół z gustowną kokardką. Z kolei starsi, którzy wierzą, że króliki dają szczęście oraz kreatywność, mogą doczepić do kluczy drobny pluszowy brelok.

Puchate leśne zwierzątka

Kolejną grupą pluszaków są te, odwzorowujące egzotyczne zwierzątka. Dzieci mogą założyć w swojej bawialni puchate ZOO, w którym znajdą się m.in. słonie czy pingwiny, i tak spędzać mnóstwo godzin na zabawie z rodzicami. Niemało kochanych przez dzieci pluszaków to również zwierzęta kojarzące się z typowo wiejskim życiem, np. energiczne świnki, oraz te mieszkające w lasach, jak jeżyki bądź sowy. Te ostatnie to znakomity upominek dla 7-latków rozpoczynających naukę w szkole podstawowej. Sowy są wszak uosobieniem wiedzy i – ustawione na blacie biurka – będą motywacją dla nowych uczniów.

Kupuj zabawki bezpieczne i najwyższej jakości

Wybierając pluszaki dla dzieci, w szczególności tych najmłodszych, należy wziąć pod uwagę nie tylko samo ich wzornictwo, ale też to, czy są bezpieczne oraz sposób ich produkcji. Pluszaki dla naszych maluchów powinny obowiązkowo spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy powinny być trwałe, a materiał, z którego są wyprodukowane, nie może uczulać. Rodzic musi także sprawdzić, czy pluszak nie ma plastikowych, niewielkich części, które mogłyby odpaść i być zjedzone przez malucha.