Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Chcesz zamówić aparaty do drenażu limfatycznego? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja cyrkulacji limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są maszyny do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w kolejne komory urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie chłonki. Jest dużo powodów do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To m.in. zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w medycynie estetycznej – jako pomoc w zwalczaniu cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty do drenażu limfatycznego w domu

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. Teraz osoby często stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, dzięki innowacyjnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, toteż bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe czy zaburzenia rytmu serca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]