Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Więcej informacji o aparacie do magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się przeróżne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia likwiduje także obrzęki, pomaga w stanach zapalnych, poprawia krążenie i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]