Basen dla niemowlaków – zadbaj o rozwój dziecka

Mimo że jeszcze dekadę wcześniej zajęcia na basenie dla niemowlaków nie były lubiane wśród matek, to dziś coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zapisać ich pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się bowiem doskonałym ćwiczeniem, umożliwiającym szybszy rozwój całego ciała. Dobrze również dodać, iż – wbrew obawom niektórych matek – na basen mamy szansę udać się z dzieckiem naprawdę wcześnie, bo nawet od trzeciego miesiąca po urodzeniu. Jednak pamiętajmy, że bobasy będą naprawdę niezagrożone jedynie wówczas, kiedy wybierzemy się z nimi na właściwe zajęcia pod nadzorem doświadczonego instruktora. Jak zatem je odszukać? O jakich rzeczach musimy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co osiągniemy wybierając basen dla niemowląt?

Dlaczego dobrze postawić na basen dla niemowląt?

Najważniejszym plusem basenu dla niemowląt jest niewątpliwie fakt, że kompleksowo wspiera rozwój maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni lepiej rozwija się układ oddechowy, rozbudowuje się układ mięśni, zaś delikatne wciąż stawy dzieci nie będą obciążone, dzięki czemu ogranicza się niebezpieczeństwo kontuzji. Basen dla niemowląt to też doskonałe rozwiązanie przyspieszające rozwój zborności ruchowej, przez co dzieci prędzej zaczynają chodzić. Dobrze także wspomnieć, iż ćwiczenia na basenie prowadzone są z pozostałymi bobasami – są zatem doskonałą okazją do zawiązania społecznych relacji z innymi dziećmi.

Bezpieczeństwo na basenie dla niemowlaków

Wiele matek błędnie uważa, iż zajęcia na basenie dla niemowlaków stwarzają czasem pewne zagrożenie, wystarczy jednak rozważnie podejść do znalezienia ekipy, która organizuje te ćwiczenia. Najbardziej istotne będzie na pewno to, aby były one nadzorowane przez sprawdzonych instruktorów, którzy nie tylko zadbają o bezpieczeństwo maluchów przebywających w wodzie, lecz również przygotują właściwe zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na basenie i wyniosą z tego zdrowotne i psychiczne korzyści.