Bezbolesne wybielanie zębów

Mocne i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać piękny uśmiech? Jakie metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Mycie zębów po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe zabiegi wybielające (lakiery, soda oczyszczona, żele), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom naturalny blask. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite efekty już po trzech zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów lampą BEYOND

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. W dalszej kolejności za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się odcień zębów przed naświetlaniem. Po wykonaniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Istotny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.